PLAVI FORUM

GIMNASTIKA ZA VIJUGE

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

GIMNASTIKA ZA VIJUGE

Počalji od Gretta taj Pet Feb 18, 2011 10:43 pm

Ovo se zove najlaksi test na svetu, medjutim, pre nego sto pomislite da znate sve odgovore, pogledajte ipak resenja, iznenadicete se... Da biste videli odgovore, markirajte zuta slova ispod, ali nema virenja pre nego sto odgovorite...Very Happy

Pitanja:
1. Koliko je dugo trajao Stogodišnji rat?
2. Koja zemlja proizvodi panamske šešire?
3. U kojem mesecu Rusi slave Oktobarsku revoluciju?
4. Po kojoj su životinji Kanarski otoci dobili ime?
5. Kako se zvao Kralj Džordž VI?
6. Koje je boje ružičasta zeba?
7. Koliko je dugo trajao Tridesetogodišnji rat?

Odgovori:
1. 116 godina, od 1337 do 1453.
2. Ekvador.
3. U novembru. Razlika od 13 dana zbog pravoslavnog kalendara.
4. Latinski naziv je Insularia Canaria - Pseće ostrvo.
5. Albert. Kada je došao na prestol 1936., ispoštovao je želju kraljice Viktorije da se u budućnosti nijedan kralj nesme zvati Albert.
6. Ljubičaste boje.
7. Trideset godina od 1618 do 1648.

Poslednji izmenio Gretta dana Pet Mar 25, 2011 1:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gretta

Vaga Broj poruka : 9507
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 98

Pogledaj profil korisnika http://www.google.at/images?hl=de&rlz=&q=Mars&um=1&a

Nazad na vrh Ići dole

Re: GIMNASTIKA ZA VIJUGE

Počalji od Gretta taj Pon Feb 21, 2011 4:33 pm

TEST INTELIGENCIJE

Pitanja:

1. Ako legneš u 8 sati i naviješ sat da ti zvoni u 9 sati, koliko dugo ćeš spavati?

2. Da li u SAD-u postoji 25. decembar?

3. Ako imaš u kutiji samo jednu šibicu i ulaziš u mračnu sobu u kojoj se nalaze: petrolejka, plinska svetiljka i peć na drva, šta ćeš prvo zapaliti?

4. Neki meseci imaju 30, a neki 31 dan, koliko meseci u godini ima 28 dana?

5. Šta piše na novčiću od tri dinara?

6. Doktor ti je dao tri tablete, da piješ jednu na svakih pola sata. Koliko ćeš dugo piti tablete?

7. Sanjaš da si u mračnom tunelu, sa jedne strane dolazi voz, a sa druge zmaj. Šta ćeš učiniti?

8. Šta je bilo pre 1945. godine?

9. Da li je moguće čoveka koji je živeo severno od Njujorka, sahraniti zapadno od Misisipija?

10. Da li je moguće u SAD-u, venčati se sa sestrom svoje udovice?

11. Ako pod punim mesecom baciš crveni kamen u Crno more, šta će se dogoditi?

12. Ti si moj sin, a ja nisam tvoja mama, šta sam ti ja?

13. Ako se čoveku odseče desna ruka, koliko mu prstiju ostane?

14. Avion se srušio na kanadsko-američkoj granici. Gde će se sahraniti preživeli putnici?

15. Koliko rođendana ima majka troje dece?

16. Jabuka ima tri grane, svaka grana ima tri grančice, svaka grančica ima tri ploda, svaki plod ima tri koštice. Koliko ima krušaka na stablu?

17. Koliko puta u toku 24 sata (jednog dana) minutna kazaljka pređe iznad satne kazaljke?

18. Ako danas u podne pada jaka kiša, može li se za 36 sati očekivati jako sunce?

19. Beli petao snese jaje na srpsko-hrvatskoj granici. Da bi se izbegao međunarodni spor, čije je jaje?

20. Koliko je 10 i 30?

Odgovori:

1. 1 sat

2. Da.

3. Šibicu.

4. Svi.

5. Ne postoji novčić od tri dinara.

6. Sat vremena.

7. Probuditi se.

8. 1944. godina.

9. Ne.

10. Ne jer si već mrtav, budući da ti je žena udovica.

11. Potopiće se.

12. Tata.

13. 15 prstiju.

14. Nigde, jer preživeli nisu mrtvi.

15. 1 rođendan, svoj.

16. Ni jedna, jer na jabuci ne rastu kruške.

17. 22 puta.

18. Ne, jer će biti ponoć.

19. Petao ne nosi jaja.

20. Pola jedanaest.

Rezultati:

Ako ste imali ovoliki broj grešaka vi ste :

0 = super inteligentan

1 - 2 = vrlo inteligentan

3 - 4 = prilično inteligentan

5 - 7 = prosečno inteligentan

8 - 10 = glup

11 - 14 = mentalno zaostao

15 - 17 = idiot

18 - 20 = opasan za okolinu

Very Happy

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pet Mar 11, 2011 5:05 pm

TEST ZA PAMETNE LJUDE!

Dole su cetiri pitanja i jedno bonus pitanje. Morate ODMAH odgovoriti na njih. Ne smete da odugovlacite. Pa, da vidimo koliko ste stvarno pametni.

Prvo pitanje:

Ucestvujete u trci. Preticete drugu osobu. Na kome mestu ste Vi?

Odgovor: Ako ste odgovorili da ste prvi, niste u pravu! Ako preteknete drugu osobu i zauzmete njeno mjesto, onda ste drugi!

Da biste odgovorili na drugo pitanje, nemojte razmisljati tako dugo kao kod prvog pitanja.

Drugo pitanje:
Ako preteknete poslednju osobu, onda ste...?

Odgovor: Ako ste odgovorili da ste pretposlednji, onda ponovo niste u pravu. Recite mi, kako mozete preteci poslednju osobu?

Niste bas dobri u ovome! Zar ne?

Treće pitanje:
Ovo trebate da izracunate BEZ digitrona ili olovke. Pokusajte:
Uzmite 1000 i dodaj 40. Sada dodaj jos 1000. Sada dodajte 30. Dodajte opet 1000. Sada dodajte 20. A sada dodajte jos 1000. Sada dodajte 10. Koliko je to ukupno?

Odgovor: Jeste li dobili 5000? Tačan odgovor je 4100. Ne verujete? Proverite sa digitronom! Danas definitivno nije Vas dan.

Cetvrto pitanje:
Marijin otac ima 5 cerke: 1. Nana, 2. Nene, 3. Nini, 4. Nono. Kako se zove peta cerka?

Odgovor: Nunu? Naravno ne. Njeno je ime Marija. Procitajte pitanje ponovo.

Nesto Vam ne ide bas od ruke...

OK, sad ide bonus pitanje:
Nema osoba zeli da kupi cetkicu za zube. Imitirajuci pokrete cetkanja zuba, uspeva da objasni prodavcu sta zeli da kupi. Ako slepi covjek zeli da kupi naocare za sunce, kako ce to da objasni prodavcu?

Odgovor:Nigde ne pise da je slep covek i nem, samo treba da trazi ono sto zeli.

Very Happy

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pet Mar 25, 2011 1:28 am

AJNSTAJNOV TEST INTELIGENCIJE

Ovaj zadatak je, kako vec i naslov kaze, osmislio je poznati naucnik Albert Ajnstajn. Po njemu ovaj problem je sposobno da resi samo oko 2% ljudi koji zive na Zemlji. Proverite da li spadate u tih 2%....

Uputstvo za resavanje

Ima ukupno pet kuca koje se razlikuju po boji. U svakoj od tih kuca zive osobe druge nacionalnosti, koje piju razlicito pice, bave se razlicitim sportovima i imaju razlicite kucne ljubimce. Znaci, nemaju nista zajednickog.

Vas zadatak je da otkrijete ko zivi u kojoj kuci, koje je nacionalnosti, koje pice pije, kojim se sportom bavi i kog kucnog ljubimca ima. Ovo treba resiti za 30 minuta.

Podaci:
1.Britanac zivi u crvenoj kuci.
2.Svedjanin ima psa kao kucnog ljubimca.
3.Dancu je omiljeno pice caj.
4.Levo od bele kuce se nalazi zelena.
5.Covek koji je u zelenoj kuci pije kafu.
6.Ptice gaji osoba koja voli biciklizam.
7.Odbojku igra vlasnik zute kuce.
8.Covek koji zivi u srednjoj kuci pije mleko.
9.U prvoj kuci zivi Norvezanin.
10.Sused coveka koji igra kosarku ima macku.
11.Sused coveka koji igra odbojku ima konja.
12.Osoba koja se bavi plivanjem voli da pije pivo.
13.Nemac voli da igra golf.
14.Norvezanin zivi pored plave kuce.
15.Sused osobe koji igra kosarku pije vodu.

RESENJE:
Norvezanin zivi u prvoj kuci, zbog toga plava kuca moze biti samo pod brojem 2. Vlasnik kuce 3 (srednje kuce)pije mleko. Posto se zelena kuca nalazi LEVO od bele, moze biti samo pod brojem 3 ili 4. Vlasnik zelene kuce pije kafu, tako da automatski ispada kuca pod brojem 3 (srednja – u njoj se pije mleko). Dolazimo do zakljucka da je kuca pod brojem 4 zelena. U kuci br4 se takodje pije kafa. Ako je zelena kuca levo od bele, znaci da je bela desno od zelene, sto nam ukazuje da je bela kuca pod brojem 5. Britanac zivi u crvenoj kuci, tako da je jedina kuca preostala bez boje kuca broj 3, jer u kuci br 1 zivi norvezanin. Kao jedina preostala boja, zuta se svrstava uz kucu br 1. Sledi, da covek koji drzi konje zivi pored coveka koji svira klavir… Posto norvezanin svira klavir, kao vlasnik zute(prve) kuce, jedino se u plavoj kuci pod brojem 2 mogu gajiti konji…. Posto covek koji svira trubu ima komsiju koji pije vodu, jedino je moguce da vodu pije norvezanin iz kuce pod brojem 1, jer u kuci broj 3 se pije mleko, a u kuci br 4 kafa, te jedino kuca 1 ostaje slobodna za vodu, sto sledi da vlasnik kuce broj 2 svira trubu. Vlasnik kuce br 5 svira harmoniku, I pije pivo, videci da se u kuci 1 pije voda, u kuci 2 svira truba, u kuci 3 pije mleko, u kuci 4 kafa.. samo kuca broj 5 odgovara. Nemac zivi u kuci broj 4 posto se u svim ostalim kucama nesto svira, sto u dosadasnjem tekstu vec moze da se vidi… Dalje, dolazimo do zakljucka da danac zivi u kuci broj 2, posto on pije caj, a po ostalim kucama su vec rasporedjena ostala pica… Dalje, sve kuce imaju vlasnika, osim kuce broj 5, koja jedino moze biti prepisana svedjaninu, koji drzi pse. Odavde vidimo da se ribice ne nalaze u kuci br. 2 I kuci br 5. Dalje se vidi da norvezanin u kuci broj jedan svira klavir, a da je ostala osoba koja gaji ptice, da svira I violin, te se odatle britancu dodaje sviranje violin, I gajenje ptica. Covek koji gaji macice zivi pored onog koji svira trubu, jedino mesto gde moze da se stave macici je kuca broj jedan, sto ostavlja samo kucu broj 4 slobodnom za ribice. Nemac, zivi u zelenoj kuci, svira gitaru, pije kafu i drzi ribice!

1. Norvezanin – Zuta kuca – Klavir – Voda - Macici
2. Plava kuca – Konji – Truba – Danac - Caj
3. Mleko – Crvena kuca – Britanac – Violina - Ptice
4. Kafa – Zelena kuca – Gitara – Nemac – RIBICE!
5. Bela kuca – Harmonika – Pivo – Psi - Svedjanin

Very Happy

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Sre Apr 20, 2011 4:36 pm

ZASTO JE PILE PRESLO ULICU?

Poznato pitanje kojim se bave svi svetski filozofi je: Zasto je pile preslo ulicu? Ovde su neki od odgovora poznatih i na daleko priznatih mislioca:

UCITELJICA
Da dodje na drugu stranu.

PLATON
Za vise dobro.

ARISTOTEL
U prirodi je pileta da prelazi cestu.

KARL MARX
To je povijesna nuznost.

SADDAM HUSSEIN
To je bio isprovocirani cin pobune i sasvim smo opravdano ispustili 50 tona nervnog plina na
njega.

HIPOKRAT
Zbog viska ravnodusnosti u gusteraci.

MARTIN LUTHER KING
Imam viziju svijeta u kojemu ce svi pilici biti slobodni da prelaze cestu, a da se pritom njihovi motivi ne dovode u pitanje.

MOJSIJE
Razdvojio sam more da pile predje na drugu stranu, a ne ulicu.

FOX MULDER
Vidjeli ste pile vlastitim ocima kako prelazi cestu. Koliko jos pilica mora prijeci cestu da biste povjerovali?

RICHARD NIXON
Pile nije preslo ulicu. Ponavljam: pile NIJE preslo ulicu.

MACCHIAVELLI
Bitno je da je pile preslo ulicu i to opravdava svaki motiv koji je ono moglo imati.

JERRY SEINFELD
Zasto iko prelazi ulicu? Zasto se neko ne zapita, na kraju krajeva, zasto se pile uopce vrzmalo tuda?

SIGMUND FREUD
Sama cinjenica da vas uopce zanima zasto je pile preslo cestu otkriva vasu seksualnu nesigurnost.

CARLOS VESTENDORP
To je jedini put koje pile moze prijeci uzimajuci u obzir Daytonski sporazum.

BILL GATES
Upravo smo izdali novi PileOffice 2011 koji ne samo da ce prelaziti ulice, nego ce lezati na vasim podacima i cuvati ih.

OLIVER STONE
Pitanje nije zasto je pile preslo ulicu, nego ko je jos presao dok smo mi bili zaokupljeni piletom.

CHARLES DARWIN
To je bio logican korak nakon silaska s drveta.

ALBERT EINSTEIN
Da li je pile preslo ulicu ili se ulica pomicala ispod pileta, zavisi od vaseg polozaja u referentnom sistemu.

BUDDHA
Postavljanje tog pitanja negira nasu vlastitu pilecu prirodu.

ERNEST HEMINGWAY
Da umre... Na kisi... Samo...

BILL CLINTON
Ja nisam imao nikakvu nemoralnu vezu s tim piletom.

ISAAC NEWTON
Pile koje se nalazi u stanju mirovanja ostace na jednom mestu. Pile koje se krece u nekom referentnom sistemu prelazice ulice.

DARTH VADER
Pile nije moglo da odoli moci tamne strane.

KAPETAN KIRK
Ulice... Krajnje granice... Ovo su putnici USS Pile. Njihova petogodisnja misija je otkrivanje novih ulica I njihov hrabri prelazak kuda jos ni jedno pile nije otislo.

STALJIN
Ne zanima me, samo ga uhvatite! Trebaju mi jaja za omlet...

ADOLF HITLER
Htelo je da pobegne od gasne komore.

SALVADOR DALI
Riba.

RENNE DESCARTES
Mislim, dakle pile postoji!

GROUCHO MARX
Pile? Koja je poenta price? Pa, ja sam imao ujaka koji je mislio da je pile. Ujna se umalo razvela od njega, ali ipak, trebala su nam jaja.

CEZAR
Da dodje, vidi i pobedi.

GASTARBAJTER
Blago piletu ako mu na onoj strani ne trebaju ni vize ni radne dozvole ni drzavljanstva ni boravisne dozvole.

MODERATOR NA MiM-u
Pile je vec preslo ulicu mnogo puta i zato je izbrisano i banovano.

TITO
Pile je preslo ulicu jer pilici-pioniri ne skrecu sa mog puta.

HOMER SIMPSON
Mmmmmm! Piletina!

MAJKL MUR
Na sledecem snimku videcete da je neko piletu u stvari platio da predje ulicu, iako za njega tamo nema niceg interesantnog. Ali moralo je da predje, da bi SAD objavile rat pilicima zbog upada na slobodnu teritoriju druge strane ulice i tako opravdale genocid nad milionima kokosaka...

NIKOLIC
Pile je preslo ulicu jer to vodi ka suverenitetu i teritorijalnom integritetu nase domovine.

DINKIC
Pile je preslo ulicu jer je dobilo investiciju od kokosaka sa zapada u vrednosti od 1 miljardu jaja, sa kamatom na mesecnom nivou od 65 peruski.

KOSTUNICA
Ja nisam obavesten o tom prelasku, ali smatram da svako pile ima ustavom zagarantovana prava da prelazi ulicu

DRASKOVIC
Bravo pile, junacki sine!

SESELJ
Ma ko mu j** mater, srpskom piletu nigde nije dopusteno da prelazi ulicu

BATA STOJKOVIC
Da se ja pitam ja bi ovuda proterao pile. Ova ulica i ne izgleda tako lose.

DJORDJE BALASEVIC
Jednom tako kad sam išo u idjoš na vašar, išo sam šorom i sve nesto brezobranze kere larmaju pod pendzerom isto ko onomad kad sam išo kod lepe protine kći. Ja bacim pogled dal to nije onaj moj peto što je naskako i na guske i na patke, al sam posle shvatio da je to ipak pile moje, što preko džade prelazi ki matori lala kad se našikan vraća iz mehane.

DAGLAS ADAMS
Četrdeset dva.

NIL ARMSTRONG
To je mali korak za jedno pile, ali veliki korak za pilićstvo.

PLAVUSA
Ahahahahah, ne znam, ahahahah kako ide kraj ovog vica?

KOMSIJA
Pile je preslo ulicu zato sto vise nije moglo da trpi drugo pile.

BEOGRADJANIN
Pile se smorilo i preslo ulicu jer u ovom budjavom gradu nema gde da izadje veceras!

BABA MOG DRUGARA
Kako sine preslo ulicu?...gde, da nije kod komsije?...pa ko je ostavio kokosinjac otvoren?!

VERSACE
Pile je preslo ulicu u predivnom letnom kompletu dostupnom za 100000 dinara!

RADOVAN III
Nemoj tako, sine Katice, pile je saaamo preslo ulicu, sto meni kosti da lomis???

RUMENKA
Pile je preslo ulicu?!? Ma sta kazes, Radovane?!!? HA, pile preslo ulicu? Pa preslo je preslo, jer je vise covek nego ti, kukavice Radovane!

SINE KATICA
Ma sta kazes, Raaaadovane?!! Ko je pustio pile da predje ulicu, jeli , Raaaaaadovane?! Ako opet cujem da je pile preslo ulicu, sve cu ti kosti polomiti , Raaaadovane!!!

SADISTA
Da bi ga zgazio auto.

MAZOHISTA
Da bi bio zgazen od auta.

CHUCK NORRIS
Pile nije preslo ulicu vec je stajalo u mestu dok sam ja obrnuo zemljinu kuglu i tako se naslo na drugoj strani uluce.

PLAVI
Da bi objavilo Vaucer EURF = 53 akcije SOBS = 200 m2 Solane= 20 000 eura.

GRETTA
Da bi pronaslo nemacke note za klavir.

CRNJANSKI
Pile luta, usamljeno, i samo, i bolno se smeši

DIS
Prešlo je, a bolje da prešlo nije.
Ulicu mračnu pređe pile tada,
samo uspomene ostadoše sada.
Prešlo je, a bolje da prešlo nije.

VASILJEV
Jer je Pile, Pile!

DJURA JAKSIC
Moje pile malo, jedini drugaru,
Što ne osta lepo na mom trotoaru?
Srce ti je dobro, pamet ti je med;
Ali tvoje srce, ali tvoju pamet,
Privuk'o je zlobom drukčiji vilajet,
pa si pored mene prošlo mimogred.

ALEKSA SANTIC
O, ne dajte, Srbi, piletu da gine,
Ulicu da pređe bez znaka sa neba!
Ne napuštaj, pile, svoje otadžbine,
Jer mučenoj zemlji piletine treba...
(Seoba)

MILOS CRNJANSKI
Ko cvetići beli, kao svici,
Pilići se šeću po ulici.
Od osmeha mog nastaje mrak,
A svako pile gubi strah,
na drugu stranu vodi ga znak.
(Na Ulici)

VLADISLAV PETKOVIC DIS
Al' kad pile za trenutak bude stalo,
Onda kud će i kome će ono poći?
Onda kud će da iščezne pile malo
Sa ulice, usred dana, il' po noći?

SLOBODAN MARKOVIC
Tražim ga u krugu.
Okrene mi leđa,
i beži na drugu
stranu, što me vređa.

Pusta je ulica
po kojoj se krećem -
pile sa dva lica
u mislima srećem.

SIMA PANDUROVIC
Promiče pile. Još se malo žuti.
Teškom se tugom nalivaju dani.
Ulica pusta. Mrtvački sve ćuti;
ostade pile na pogrešnoj strani.

JOVAN DUCIC
Izgubih u tom prelazu
i druga, i sjaj krunice.
Pile je slično Pegazu,
začas odleti s' ulice.

VIC
Dva pileta na razlicitim stranama ulice.
Prvo pile: " Predji na drugu stranu ulice".
Drugo pile: "Ali, ja sam vec na drugoj strani ulice, predji ti na drugu stranu ulice".
Prvo pile: "Ali, ja sam vec na drugoj strani ulice, predji ti na drugu stranu ulice".....

Ima li jos neko ideju zasto je pile preslo ulicu? Very Happy

Poslednji izmenio Gretta dana Pon Jun 06, 2011 4:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pet Maj 06, 2011 7:13 pm

LOGIČKE PITALICE - 1 (ne bas mnogo ozbiljne)

PITANJA:

1. Dva coveka udju u bar i naruce identicno pice i popiju. Jedan prezivi, drugi umre. Sta se desilo?

-----------------

2. Covek zivi na 12. spratu zgrade. Svako jutro se spusti liftom u lobi i napusti zgradu. Navece, kad se vraca, udje u lift i ako je neko drugi u liftu ili ako je padala kisa taj dan ide direktno na svoj sprat - u protivnom se odveze na deseti sprat i preostala dva sprata ide stepenicama do svog stana.

-----------------

3. zenska ode u prodavnicu i kupi par novih cipela, zatim ode na posao i pogine. Sta se desilo?

-----------------

4. Evo jedna laganica: upeklo sunce, przi, ubija, i ide jedna macka po tom suncu i ugleda lonce sa mlijekom. I pridje ona loncetu, omirise malo, okrene se i ode

------------------

5. jedan strašno bogati šeik je bio na smrti. A imao čovjek dva sna. I pozove ih jedan dan na svoju samrtničku postelju te im kaže da će svo njegovo bogatstvo pripasti samo jednome od njih. Uz određeni uvjet, naravno. I naredi on da se organizira natjecanje, te reče svojim sinovima da je pobjednik (i dobitnik nasljedstva) onaj čija deva do cilja stigne ZADNJA! Sinovi pristanu, uzjašu deve na startu, ali niti jedan od njih se ne pomaknu s mjesta. Jer, tko god bi prvi krenu, bio bi bliže cilju, a samim time i gubitnik, jer nije zadnji. Budući da su shvatili da su u glupoj situaciji, odluče savjet potražiti kod jednog mudraca. On im je nešto rekao nakon čega su braća munjevitom brzinom uzjahala deve i pojurila prema oazama. Pitanje glasi, što im je taj mudrac rekao!

-------------------

6.bile dve devojke i umre im majka
na sahrani njihove majke pojavi se jedan zgodan mladic koji se jako dopao mladjoj kcerki
posto je ona bila stidljive prirode nije uspela da se upozna sa njim ili ostvari bilo kakav kontakt
posle izvesnog vremena ona ubije svoju stariju sestru
zasto je to uradila?

--------------------

7. lezi mrtav covek u pustinji drzeci pola drvceta sibice u ruci
oko njega razbacane stvari
sta se desilo?

--------------------

8. putuje na sve strane, svakim korakom tijelo mu je manje, na kraju mu samo glava ostane! sta je to?

--------------------

9. Muz,zena i slijepi sin dozive brodolom i nadju se na pustom ostrvu.Majka posle nekog vremena umre iz nepozatog razloga i ostanu sin i otac bez hrane.otac kaze sinu da ga priceka da on ide da nadje nesto za jelo.Otac se vrati sa hranom i posto je ispecu sin upita sto je otac ulovio.Galebovinu-odgovori tata.Kad se spase sa ostrva sin ode u restoran da jede galebovinu koja mu se tolko svidjela i posto proba prvi zalogaj umre.ZASTO?

---------------------

10. Jim i Janny su nadjeni goli, mrtvi na podu sobe. Sta se dogodilo?

---------------------

11. otac i sin imaju saobracajnu nesrecu otac ostane na mestu mrtav
sina odvedu u hitnu
u hitnoj doktor ugledavsi decka zaprepasteno rece :"ovo je moj sin!"
ko je doktor?

----------------------

12. Jedan zlocin je kaznjiv ukoliko se pokusa pociniti medjutim nije kaznjiv ako se sprovede u delo. Koji je to zlocin?

----------------------

13. leti zeleno padne crveno

----------------------

14. Sede muško i žensko na klupi i priđe im jedna žena i kaže: "Dobar dan mužu i ženo", a žena koja je sedila na klupi kaže: "Nismo mi muž i žena, nego je moja mama rodila njegovu mamu. Što smo mi?"

----------------------

15. pronadjen kamiondzija obesen u sred pustinje na jedno visoko drvo na koje se nemoguce popeti ni sa zemlje ni sa kamiona
kako je uspeo da se obesi?

----------------------

16. 10 knjiga ,od kojih svaka sadrzi po 100 listova,stoje poredane u regalu.
ako crv(nemojte mi se smijati ako sam ovdje bubnula,sta znam kako se zovu bica sto jedu sve od drveta ,valjda su crvi )pocne gristi ovaj red knjiga od prvog lista prve knjige do zadnjeg lista zadnje knjige .
Koliko je listova progrizao?

----------------------

17. bili jednom jedan postar i jedan doktor koji su voljeli da jedan drugom zadaju zadatke. jednog dana dodje postar na doktorova vrata, dade mu postu i upita ga koliko njegove tri kcerke imaju godina. zatim njemu doktor odgovori: "produkt njihovih godina je 36, a suma njihovih godina je kao broj kuce preko puta". postar pogleda broj na toj kuci i kaze doktoru da mu treba jos jedan podatak. zatim njemu doktor rece: "moja najstarija kcerka je plavusa".
koliko njegove tri kcerke imaju godina?

----------------------

18. Ako muz i zena imaju vec cetiri kcerke, kolika je vjerovatnoca da im se kao peto dijete rodi sin?

----------------------

19. imas devet kutija i jednu vagu. osam kutija su napunjene zlatnim dukatima, a jedna kutija je puna dukata od mesinga. jedan zlatni dukat je 9 grama, a jedan od mesinga 8 grama tezak.
kako mozes sa samo jednim vaganjem saznati u kojoj kutiji su dukati od mesinga?

----------------------

20. Na sred okeana stoji jahta a oko nje pluta nekoliko leseva. Sta se desilo?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ODGOVORI:

1. Kockice leda su bile otrovane. Prvi je popio odmah dok se led nije otopio i on je preziveo. Drugi covek je sacekao da se led otopi i otrovao se picem.

2. Covek je patuljak i ne dohvati vise od 10. sprata. Ako je neko u liftu on mu pomogne, ako nije a kisni dan je onda kisobranom pritisne 12. sprat a ako nema nikoga i nije kisni dan onda ide do desetog i pesaci do 12.

3. Zena radi u cirkusu sa bacacem nozeva, imala je vislje potpetice na novim cipelama i noz je pogodio u glavu.

4. U pitanju je mleko u prahu.

5. Mudrac im je rekao da zamene konje

6. Ubila je sestru da bi mladic ponovo dosao na sahranu.

7. Putovali su cepelinom i poceli su da se spustaju previse pa su morali da pobacaju odecu. Medjutim ni to nije pomoglo pa su izvlacili drvca ko ce da se baci. I ovaj nas junak je izvukao najmanje drvce.

8. Igla

9. Decko je pojeo svoju mamu, tata mu je podmetnuo kao golubovinu. Kad je probao pravu golubovinu shvatio je to i ubio se.

10. Jim i Janny su ribice i uginuli su jer je pao njihov akvarijum.

11. Doktor je mama

12. Samoubistvo

13. Lubenica

14. Tetka i sestric.

15. On je vozio hladnjacu i naredao je led iz hladnjace na hladnjacu, obesio se na drvo a led se otopio.

16. 802 lista - prva i poslednja knjiga su naopako stavljenje, tako da je prvi list zadnji i vice versa.

17. Blizankinje od dvije godine i stariju cerku od 9, ta starija je vec evidentno plavusa, jer se ovim malima kosa jos nije u potpunosti definirala.

18. Verovatnoca da peto dete bude sin je 50%

19. pretpostavka je naravno da je vaga koja pokazuje tacno u gram

poredas kutije od prve do desete. iz prve zemis 1 dukat (ili mesingat, jos se ne zna ), iz druge 2, i tako redom iz devete 9 dukmesa. Sad tih 45 novcica bacis na vagu, cekas da se kazaljka smiri, i gledas:
404 g = 44 dukata i jedan mesingani, pa je prva kutija mesing
403 g = 43 dukata i dva mesingana, pa je druga kutija mesing
402 g = 42 dukata i TRI mesingana, pa je blablabla
396 g = 36 dukata i devet mesinganih

20. Ljudima je bilo dosadno pa su rekli, hajmo zajedno u vodu da se malo brckamo. onda su obukli kupace kostime i svi su skocili u vodu. ali su zaboravili da stave merdevine da bi se mogli vratiti na jahtu. i onda su plivali u vodi dok nisu umrli od gladi.

Very Happy

Poslednji izmenio Gretta dana Uto Jul 12, 2011 5:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pon Jun 06, 2011 4:00 pm

LOGIČKE PITALICE - 2 (ne bas mnogo ozbiljne)

PITANJA:
21. covik je negdje na zemllji. On ide sto metara u jug, onda sto metara u istok, a onda jos sto metara u sjever. Nakon toga se nalazi tocno na istom mistu kao na pocetku, kad je krenuo. Sad vidi medvjeda. Pitanje je: koju boju ima taj medvjed?(a zasto?)

----------------------

22. u jednom hodniku se nalaze tri prekidaca. samo jedan od ta tri prekidaca pali/gasi sijalicu koja se nalazi u sobi iznad hodnika.
kako mozes saznati koji prekidac pali sijalicu? smijes samo jednom uci u sobu. inace se svijetlo iz sobe ne moze vidjeti u hodniku.

----------------------

23. imate dva potpuno jednaka fitilja koji gore tacno sezdeset minuta i upaljac. zadatak je da izmerite interval od petnaest minuta.

----------------------

24. Gospodja X pokloni svom suprugu novi parfem koji nije nikad pre imao i on odluci da ga isproba. Kad je izasao napolje da donese nesto hrane biva ubijen. Sta se desilo?

----------------------

25. Idu patke jedna iza druge u koloni. Koliko ima pataka?

----------------------

26. Posle sedam sati letenja ostalo je da se predje 1/5 puta. Ali, nakon jos sat letenja, otkazao je jedan motor, pa je avion leteo sporije. Let je trajao ukupno 10 sati.Motor nisu uspeli da poprave. Koliko ce vremena biti potrebno avionu da se vrati ( da predje isti put sa samo jednim motorom ) ?

-----------------------

27. imas slijedeci problem:
sijedis za volanom jednog auta i drzis konstantnu brzinu.
sa tvoje lijeve strane je strmina.
sa tvoje desne strane su vatrogasna kola koja voze istom brzinom kao ti.
ispred tebe je jedna svinja, iste velicine kao tvoja kola.
prati te jedan helikopter na visini poda.
svinja i helikopter imaju tacno istu brzinu kao ti.
sta ces preuzeti da izbjegnes ovu situaciju bez opasnosti?

------------------------

28. Jedan kamiondzija vozi cestom i na jednom mijestu mora da prodje s'kamionom ispod jednog mosta. visina prolaza ispod mosta je 3,5 metara, ali je kamion 2 cm previsok, sto znaci da ne moze proci. sta bi kamiondzija trebao uraditi da bi mogao voziti dalje?

-------------------------

29. Zamislite dlaku na glavi i us ili vasku, kako hocete, na dlaci. Doticna vaska se penje uz dlaku, dnevno predje 1cm. Dlaka raste dnevno 1cm.
Vaska se nalazi trenutno 4cm visoko a dlaka je visoka 5cm,sto ce reci da joj je ostalo jos 1cm do vrha. Za koliko dana ce vaska da stigne do vrha?

30. u jednom gradu postoje samo dva frizera. ti vidis obadva frizerska salona. jedan je prljav i razbacan, a frizer ima uzasnu frizuru. drugi je cist i uredan, a frizer ima dobru frizuru.
kod koga ces se sisati?

31. Vreme hladnog rata. Odlucili Ameri da posalju spijuna u Rusiju da se infiltrira i da im salje informacije. Odabrali su najboljeg svog operativca i zapoceli obuku. Intenzivne casove rukog jezika, poznavanja kulture i obicaja i sve to. Covek zavrsio sa najboljim ishodom, prica ruski perfektno, ne mozes da primetis nikakvu razliku izmedju njega i nekoga ko se rodio i odrastao u Moskvi. I odlazi on u Moskvu, smesti se u hotel i to sve. I ode navece u kafanu, sedne za stol sa nekom rajom ruskom, naruci votku, izvadi cigare ruske, zapali, prica, sali se, pije, raja ga prihvatila normalno i sve cool. I nakon jedno pola sata ulaze u kafanu nekoliko agenata KGB-a i pravo do njega i vele "Gospodine uhapseni ste, podjite sa nama, vi ste americki spijun!". Kako su oni skapirali ko je on?

--------------------------

32. ima jedan lokvanj. u jednoj bari. i taj lokvanj danas bude velik kao dlan, sutra kao dva dlana, prekosutra kao cetri dlana, i tako sve svaki dan duplo veci nego juce. Ako za 30 dana prekrije cijelu baru, koliko mu treba dana da prekrije pola bare?

33. imas dvije olovke, jednu dobru i jednu jeftinu. dobra olovka kosta 1€ vise nego jeftina. zajedno si ih platio 1,10€. koliko je kostala jeftina olovka?

34. Covjek bjezi od potjere, dolazi na raskrsnicu na kojoj se put odvaja na lijevi i desni!
Samo jedan put je pravi a drugi vodi u sigurnu smrt.
Na raskrsnici se nalazi kuca, u kojoj zive dva brata blizanca potpuno ista, samo jedan
uvjek govori istinu a jedan uvjek laze.
Naravno on ne zna sa kojim razgovara jer su oni identicni!
Covjek ima pravo da postavi samo jedno pitanje,a treba da dobije odgovor koji put je pravi!

---------------------------

35. jedan spijun treba da udje u tvrdjavu. postoji samo jedan ulaz, ali tamo strazari kontrolisu svaku osobu koju ulazi. spijun se priblizi malo i gleda kako ljudi ulaze.
prvo dolazi jedan seljak. strazar ga pita "16, koji je tvoj odgovor?" on odgovori 8 i puste ga da udje. zatim nailazi jedna djevojka, strazar kaze "10, koji je tvoj odgovor?" ona odgovori 5 i nju puste. poslije dolazi jedan svestenik. strazar mu kaze "22, koji je tvoj odgovor?", on kaze 11 i puste ga da udje.
zatim nas spijun pomisli da je skuzio i stane ispred ulaza. strazar ga pita "20, koji je tvoj odgovor?", spijun odgovori 10. zatim ga strazari uhapse i ubiju ga.
sta je spijun uradio pogresno? koji bi bio tacan odgovor?

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

ODGOVORI:

21. Na sjevrnom polu se nalazi, zato treba da je bijle boje. Ako krenes od sjevernog pola sto metara u jug, sto metara u zapad i sto metara u sjever, gdi se onda nalazis? Opet na sjevernom polu!

22. pritisnem prvi prekidac, sacekam izvesno vreme, pa ga iskljucim. ukljucim drugi, pa pravac u sobu.
ako svetli - drugi je.
ako ne svetli - pipnem sijalicu.
ispecem prste - prvi prekidac.
'ladno je drzim u ruci - treci

23. zapalimo oba kraja jednog fitilja i jedan kraj drugog u isto vreme - prvi fitilj ce da izgori sa pola sata, jel tako? Znaci ono sto nam ostane drugog fitilja je 30 minuta. Kad dogori prvi fitilj znaci proslo je trideset minuta i drugi fitilj ima da gori jos trideset minuta ako je zapaljen samo sa jedne strane. Znaci u momentu kad se ugasi prvi fitilj zapalimo drugi kraj drugog fitilja i on ce onda da sagori za duplo krace vreme tojest za 15 minuta.

24. Covek je drzao pcele pa otisao po med a njih iritirao novi parfem pa ga izujedale na mrtvo ime.

25. Tri patke.

26. 23 sata i 20 minuta

27. Sidjes sa ringispila.

28. Treba izduvati gume.

29. Za jedan dan.

30. Ta dva frizera idu jedan kod drugoga na sisanje, pa ovaj iz cistog salona sa odlicnom frizurom se frizira kod ovoga iz prljavog salona znaci vise ti se isplati ici tamo, nego otici kod ovoga u cist salon kod kojeg se frizira ovaj drugi sa uzasnom frizurom.

31. Spijun je bio crnac.

32. 29 dana

33. 0.05 € jeftina

34. Pitao bi jedog brata: sta bi tvoj brat rekao kad bi ga pitao koji je pravi put? obadvojica bi pokazala na pogresni put..., sto znaci da covjek treba uzeti drugi put...

35. Trebao je da odgovori 8.
sesnaest -> 8 komada
deset -> 5
dvadeset dva -> 11
dvadeset -> opet 8

Very Happy

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Sub Jul 30, 2011 2:28 am

Odgovor: 49

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pon Okt 03, 2011 1:18 am

ZAGONETKE KOJIMA TREBATE OTKRITI TRIK

1. Milanove svinje
Farmer Milan posjeduje 3 roze svinje, 4 smeđe svinje i jednu crnu svinju. Koliko Milanovih svinja može reći da su iste boje kao i druge svinje?
Ni jedna, svinje ne mogu pričati.

2. Problem kuhanja
Ako je potrebno 20 minuta da biste tvrdo skuhali guskino jaje, koliko će Vam vremena trebati da skuhate 4 guskinih jaja?
20 minuta.

3. Rodbinske veze
Veliki debeli Indijanac i mali mršavi Indijanac su sjedili izvan šatora, pušeći svatko svoju lulu. Mali indijanac je sin velikog Indijanca, ali veliki Indijanac nije otac malom Indijancu. Kako je to moguće?
Veliki Indijanac je majka malom Indijancu.

4. Archibaldova šetnja
Archibald je šetao 20 minuta po kiši da mu se nije smočila ni jedna vlas na glavi. Nije nosio šešir, nije je imao kišobran i glava mu s ničim nije bila pokrivena. Odjeća mu se smočila, kako se to dogodilo?
Archibald je čelav.

5. Zrinka u dizalu
Zrinka živi na dvanaestom katu moderne zgrade opremljene dizalom. Svaki put kada uđe u automatsko dizalo u prizemlju i kada nitko nije s njom u liftu, stisne gumb 6., izađe na 6. katu i pješaći skroz do 12. kata. Zrinka bi više voljela da ju dizalo vozi skroz do njenog kata. Zašto to ne čini?
Zrinka je mala i može dosegnuti samo gumb za 6. kat.

6. Gospođa Bandek
Gđa Bandek je obavljala posao u kuhinji kada je izgubila dijamanti prsten koji je upao u kavu. Prsten se nije smočio, zašto?
Prsten je pao u posudu sa mljevenom kavom.

7. Neposten konobar
U jednom restoranu, gost je ostao šokiran kada je u svojoj kavi ugledao muhu. Poslao je konobara da mu donese novu šalicu. Nakon prvog gutljaja, gost je prevrnuo stol i viknuo: " Ovo je ista šalica kave koju ste mi dali i prije!" Kako je to znao?
Stavio je šećer u kavu prije no što je uočio muhu, kada je kušao drugu kavu bila je slatka.

8.Tanja i Vanja

"Rođene smo istog dana na istu godinu", kaže Tanja.
" Imamo istu majku i istog oca", kaže Vanja.
"Ali nismo blizanke" kaže Tanja. Možeš li to objasniti?
One su trojke, postoji jos jedna sestra, Sanja.

9. Ljubičasta papiga
"Ja Vam garantiram," kaže prodavač u pet shopu, " da će ova papiga ponoviti svaku riječ koju čuje." Kupac je donio papigu i shvatio da papiga ne ponavlja ni jednu riječ. Međutim prodavač nije lagao. Kako je to moguće?
Papiga je gluha.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pera Detlic taj Pon Okt 03, 2011 8:48 am

Gretta ::
Ima li jos neko ideju zasto je pile preslo ulicu? Very Happy

Vrlo sveobuhvatno nema šta Smile

Igor Lukšić
Da bi se još kreditno zadužilo kod MMF-a, iako finansijski vrlo dobro stoji. Very Happy

Pera Detlic

Broj poruka : 88
Datum upisa : 24.09.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Sre Feb 08, 2012 1:09 pm

Najteža logička zagonetka svih vremena

Tri boga A, B, i C se zovu Istina, Laž i Nasumica. Istina uvijek priča istinu, Laž uvijek priča laž, a Nasumica nasumično ili laže ili priča istinu.Tvoj zadatak je da pogodiš koji je bog A,B i koji je C uz pomoč tri pitanja na koja se može odgovoriti s samo DA ili NE.
Jedno te isto pitanje može biti postavljeno samo jednom bogu.
Bogovi razumiju Hrvatski ,al će vam odgovorit na svojem jeziku, na njihovom jeziku se DA i NE izgovaraju kao OMAH i REOS, al vi neznate koje od njih znači DA, a koje NE.

Jedina pomoć je u obliku biste na kojoj zlatnim slovima piše:

1)Možete bogu postaviti više od jednog pitanja, al drugom niti jedno.

2)Šta će biti drugo pitanje i kome će biti postavljeno može ovisiti o odgovoru na prvo pitanje, te to istotako vrijedi i za treče pitanje.

3)Dal Nasumica govori istinu ili laž se treba gledati kao na bacanje skrivenog novčića u njgovom mozgu, ako je glava, govori istinu,a ako je pismo laže, dakle on nema motiva da il laže il govori istinu...

Recite koji je bog A,koji je bog B, a koji je bog C i koja ste pitanja postavili da bi došli do tog zaključka?

----------------------
ODGOVOR:

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 10:38 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole