PLAVI FORUM

3-PITANJA I ODGOVORI - Chrysoprase i kahalonga

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 3-PITANJA I ODGOVORI - Chrysoprase i kahalonga

Počalji od Gretta taj Ned Sep 09, 2012 9:03 pm

Stavi mi slike da vidim to kamenje, ne mogu na slepo mnogo da ti napisem o tome.

Krisopras pripada familiji kvarca. Ako ima lepu boju, moze da dostigne dobru cenu, jer su takvi retki i trazeni. Kahalonga je forma opala. Stavi sliku toga, da vidim o cemu se radi.

Sto se tice zlata u kvarcu, zavisi od toga koliko je taj kristal veliki. Ako nije preveliki, bio bi jako lep kao centralni kamen neke ogrlice, morala bih da ga vidim, da li je uopste pogodan za neku obradu ili je previse amorfan.

Gretta

Vaga Broj poruka : 9507
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 98

Pogledaj profil korisnika http://www.google.at/images?hl=de&rlz=&q=Mars&um=1&a

Nazad na vrh Ići dole

3-PITANJA I ODGOVORI - Chrysoprase i kahalonga

Počalji od jonierlp taj Ned Sep 09, 2012 8:41 pm

Zdravo svima!
Dugi niz godina se bavim astronomijom i sličnim naukama. Od skora sam se zainteresovao za retke vrste kamenja i kristala. Kako sam puno putovao po Svetu ali i po zemlji naišao sam na zeleni kamen. Elem kako ništa nisam znao o njemu i sličnim, polako sam istraživao oblast i došao do nekoliko variateta istog. Interesujeme Vaše mišljenje o Chrysoprasu i kahalongi? U koju grupu kamenja spadaju?
Još nešto me interesuje. Naišao sam na predivan kvarcit sa gorskim zlatom u njemu. Da li se može od njega raditi nakit i kakav?
Pozdrav.

jonierlp

Vaga Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.09.2012
Godina : 47

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu