PLAVI FORUM

UFO - NLO - DOSIJE X?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: UFO - NLO - DOSIJE X?

Počalji od Gretta taj Ned Jan 18, 2015 2:23 am

Da, pored svih tih milijardi planeta koje postoje u svemiru, stvarno je nemoguce verovati da smo jedini.....

Gretta

Vaga Broj poruka : 9507
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 98

Pogledaj profil korisnika http://www.google.at/images?hl=de&rlz=&q=Mars&um=1&a

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nesa Ra taj Ned Jan 18, 2015 2:06 am

Kakav fantastican deo foruma!!! Ne verovati da postoje drugi oblici zivota izuzev ovih na planeti Zemlji, po mom misljenju, jednako je kao ne verovati da na planeti Zemlji postoji zivot!

Nesa Ra

Broj poruka : 385
Datum upisa : 10.12.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Ned Jan 18, 2015 12:08 am

VIDJENO U DECEMBRU 2014.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Ned Jan 18, 2015 12:05 am

VIDJENO U NOVEMBRU 2014.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Ned Jan 18, 2015 12:03 am

VIDJENO U OKTOBRU 2014.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Ned Okt 05, 2014 11:59 pm

VIDJENO U SEPTEMBRU 2014.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Ned Okt 05, 2014 11:54 pm

VIDJENO U AVGUSTU 2014.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pet Avg 22, 2014 7:47 pm

VIDJENO U JULU 2014.

[/b]

Poslednji put izmenio Gretta dana Ned Okt 05, 2014 11:56 pm, izmenio ukupno 4 puta

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Ned Maj 12, 2013 2:30 am

NLO IZNAD PODGORICE

Iznad glavnog grada Crne Gore 9. maja, oko 21 sat uveče, primećena je neobična svetleća pojava, a astronom Igor Dajković tvrdi da nije astronomska, pišu “Vijesti”, čiji su zaposleni i sami bili svedoci neobičnog događaja.

-Sa pozicije moje struke, odgovorno tvrdim da ovo nije astronomska pojava. Ono ima nepravilno kretanje - istakao je on nakon analize fotografija.

Pojava je bila jarko narandžaste boje, a svetleće telo je u minut-dva naglo menjalo oblik, veličinu, te pravac i brzinu kretanja. Dajković kaže da ne može biti reč o čvrstom telu, bar ne prema saznanjima današnje nauke.

-Ima nepravilno kretanje, a nijedno astronomsko telo na nebu, zvezda koja je fiksna, planeta koja je fiksna ne može da ima ovakvo kretanje. Ni meteor nema takvo kretanje i kad krene, on više ne može tako da menja pravac kretanja – kaže Dajković.
On je podsetio da se iznad Švedske godinama dešava pojava slična ovoj koja je viđena iznad Podgorice.

-Naučnici su to posmatrali i utvrđeno je da se kreće ogromnim brzinama i da je verovatno reč o elektricitetu. To je bilo nestalo nekoliko godina i čujem da se opet pojavilo i to se u javnosti najrazličitije interpretiralo - od vanzemaljaca, preko posetilaca iz budućnosti do duhova. Naučnici su rekli da je reč o mekom tijelu i elektricitetu, meteorolozi bi možda rekli da su kuglaste munje i to tako ostaje neobjašnjeno – naveo je Dajković.

Ovakve pojave meteorolozi obično pripisuju kuglastim munjama. Međutim, meteorolog Dušan Pavićević odbacio je tu mogućnost.
-Iako nikad nisam video kuglastu, ili loptastu munju, pomislio sam da je reč o njoj. Ipak, one se obično vezuju za pojavu oluje, a nje preksinoć nije bilo – rekao je on za “Vijesti”.

Ni stručnjaci Zavoda za meteorologiju i seizmologiju nisu preksinoć u Podgorici zabeležili nikavo nevreme. Takođe, ni najsavremeniji sistem za detekciju munja LINET nije registrovao nikakve munje. Jedna od antena LINET-a je postavljena i u Podgorici, a pokriva područje od oko 200 kilometara, ukazuju “Vijesti”.

Poslednji put izmenio Gretta dana Ned Jan 18, 2015 12:00 am, izmenio ukupno 2 puta

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pet Maj 10, 2013 12:26 am

UFOs KOJE SU VIDELI ASTRONAUTI

MAJOR GORDON COOPER

Jedan od astronauta iz programa Mercury i poslednji Amerikanac koji je u svemir leteo sam 15. aprila 1963. je poleteo u svemir u kapsuli Mercury na 22 orbite oko zemlje. Tokom poslednje orbite Major Gordon Cooper je rekao stanici u Mucheau (pokraj Perta u Australiji) da vidi usijani zelenkasti objekt ispred sebe kako se ubrzano približava njegovoj kapsuli. UFO je bio stvaran i čvrst, jer ga je uhvatio radar u Mucheau. Ono što je Cooper vidio javila je "National Broadcast Company" koja je pratila čitavi let, ali kada je Cooper sleteo, reporterima je rečeno da im neće biti dopušteno da ga pitaju o viđenom UFO-u.

Major Cooper je čvrsto verovao u postojanje UFO-a. deset godina ranije, 1951. video je UFO dok je leteo sa F-86 Sabrjet-om iznad Zapadne Nemačke. Bili su metalni, oblika letećeg diska na velikoj visini i puno većih manevarskih sposobnost od bilo kojeg američkog vojnog aviona. Major Cooper je takođe svedočio pred Ujedinjenim Nacijama: "Verujem da ova vanzemaljska vozila i njihove posade posećuju našu planetu sa drugih planeta... većina astronauta je nesklona raspravama o UFO-ima. "1951. imao sam priliku dva dana da ih posmatram, raznih veličina, leteći u borbenoj formaciji, uglavnom sa istoka prema zapad preko Evrope."

Povodom jednog intervjua, Major Cooper je izjavio: "Mnogo godina sam živeo sa tajnom, sada mogu da objavim da svaki dan, u SAD-u, naši radari uhvate objekte nama nepoznatog oblika i građe. Postoje hiljade izjava svedoka i mnoštvo dokumenata kao dokaz, ali niko to ne želi da iznese u javnost."

"Zašto? Zato što se vlasti boje da bi ljudi mogli pomisliti na osvajače, pa se hoce izbjeći panika po svaku cenu." "Bio sam osim toga i svedok neobičnog fenomena, ovdje na Zemlji. Dogodio se prije nekoliko meseci na Floridi. Tamo sam svojim očima video izgorelo područje, sa četiri udubljenja koje je prilikom sletanja ostavio leteći objekt. Bića su napustila letilicu (postoje drugi tragovi koji ovo potvrđuju). Čini se da su proučavali topografiju, sakupili su čvrste uzorke, odjednom, vratili su se odakle su došli, nestajući ogromnom brzinom... Znam da su vlasti učinile sve što su mogle kako bi ovo zadržali dalje od stampe i televizije, u strahu od panične reakcije javnosti.

ED RED i JAMES McDIVITT

U junu 1965. astronauti Ed Red (prvi Amerikanac koji se šetao u svemiru) i James McDivitt su prolazeći iznad Havaja u svemirskoj letelici Gemini, videli su čudan metalni objekt. Iz UFO-a su virile dugačke "ruke". McDevitt ga je snimio svojim kamerom. Te slike nikada nisu bile objavljene.

JAMES LOVELL i FRANK BORMAN

U decembru 1965. astronauti iz projekta Gemini, James Lovell i Frank Borman su takođe videli UFO tokom druge orbite njihovog rekordnog četrnaestodnevnog leta. Borman je javio da na odredjenoj udaljenosti od kapsule vidi neidentifikovanu letilicu. Gemini kontrola, u Cape Kennedy-ju mu je rekla da vidi poslednji stepen njihove Titan rakete. Borman je rekao da na desno vidi raketu, ali da takođe vidi nešto sasvim drugačije.

Za vrieme Lovellovog leta na Gemini 7:

Lovell: Čudan objekt na 10 sati.
Capcom: Ovdje Houston. Ponovi Gemini 7.
Lovell: Kažem da imamo čudan objekt na 10 sati.
Capcom: Gemini 7, da li je to vasa raketa ili zaista nešto vidiš?
Lovell: Ima ih više... stvarno vidim nešto.
Capcom: ...proceni udaljenost i veličinu?
Lovell: Takođe vidim i nasu raketu...

NEIL ARMSTRONG i EDWIN ALDRIN

Prema riečima NASINOG astronauta Neil Armstronga vanzemaljci na Mesecu imaju bazu i rekli su nam da se klonimo Meseca. Prema do ovog trenutka nepotvrđenim izveštajima, i Neil Armstrong i Edwin Aldrin su videli UFO-e kratko sletanja na Mjesec Apollom 11, dana 21. jula 1969. godine. Sećam se kako je jedan astronaut upozorio na "svetlo" na krateru za vreme televizijskog prenosa, nakon kojeg je kontrola tražila detaljnije informacije. Ništa se više o tome nije čulo. Prema rečima bivšeg NASINOG radnika Otto Bindera, nepoznata radio stanica je svojim VHF prijemnikom presrela NASAIN signal i uhvatila sledeći razgovor:

NASA: Šta je tamo? Kontrola misije zove Apollo 11...
Apollo 11: Ove "bebe" su velike! Ogromne! O BOŽE! Ne biste verovali! Kažem vam, ovdje ima i drugih svemirskih letelica, poredjanih na drugom kraju kratera. Oni su na Mesecu, gledaju nas!

Jedan profesor, koji je želeo da ostane anoniman, bio je uključen u diskusiji sa Neil Armstrongom za vrijeme NASAINOG simpozijuma.

Profesor: Šta se STVARNO dogodilo gore sa Apollom 11?
Armstrong: Bilo je neverovatno, naravno uvek smo znali da postoji mogućnost, činjenica je, da smo bili upozoreni! Svemirska stanica ili grad na Mesecu nikada nije bilo pitanje.
Profesor: Kako mislite "upozoreni"?
Armstrong: Ne mogu ići u detalje, osim sto mogu reci, da su njihovi brodovi bili daleko superiorniji nad našima i po veličini i po tehnologiji. Ej, bili su veliki!... i preteći. Ne, nema sumnje o postojanju svemirske stanice.
Profesor: Ali NASA je imala i druge misije poslije Apolla 11?
Armstrong: Naravno - NASA je morala to da uradi, jer nije mogla da reskira paniku na Zemlji. Bilo je to stvarno brzo grabljenje i ponovno povlačenje.

Prema rečima Dr. Vladimira Azhazha:
"Neil Armstrong je poslao poruku Kontroli Misije da su ih dva velika, misteriozna objekta posmatrala pošto su se spustili nedaleko Mesečevog modula. Ali ova poruka nikada nije prosledjena u javnost, jer je NASA cenzurisala."

Prema rečima Dr. Aleksandra Kasantseva, Edwin Aldrin je filmom u boji snimio NLO iz modula, i nastavio je snimanje i pošto su on i Armstrong izašli napolje. Armstrong je potvrdio priču ali je odbio da ide u detalje, više nego što je NASA dozvolila.

DONALD SLAYTON

Astronaut programa Mercury, Donald Slayton otkrio je povodom jednog intervjua da ja vidio UFO-e 1951. godine:

"Testirao sam lovac P-51 u Minneapolisu kada sam primetio objekat. Bio sam na visini od oko 1.000 stopa lepog, jasnog, sunčanog poslepodneva. Pomislio sam da je objekat zmaj, onda sam shvatio da nijedan zmaj ne leti tako visoko. Kada sam se približio izgledao je kao meteorološki balon, siv i oko tri stope u precniku. Ali čim sam došao iza te stvari nije više ličio na meteorološki balon. Izgledao je kao tanjir ili disk."

U isto vreme, otkrio sam kako se udaljava od mene - i tada sam ga pratio jureći 300 milja na sat, tako sam ga pratio manji deo puta, i onda je ta stvar jednostavno odletela. Počeo se ubrzano penjati pod uglom od 45 stepeni i jednostavno nestao."

MAJOR ROBERT RED

17. maja 1962. godine, major Robert Red prijavio je UFO za vreme njegovog 58 milja visokog leta na X-15. Major Red je prijavio: "Nemam pojma šta bi to moglo biti. Bilo je sivkaste boje i oko trideset do četrdeset stopa daleko." Onda je prema članku "Time Magazin"-a major Red izjavio preko radija:

"Postoje neke stvari ovde napolju. Sigurno postoje!" Zapovednik Eugene Cernan koji je bio zapovednik Apolla 17. u članku "Los Angeles Times"-a iz 1973 on je izjavio:"... pitali su me o UFO-ima i javno sam rekao da mislim da je to neko drugi, neka druga civilizacija."

MAURICE CHATELAIN

Godine 1979. Maurice Chatelain, bivši šef NASINIH komunikacionih sistema, potvrdio je da je Armstrong zaista prijavio dva UFO-a na vrhu kratera. Chatelain smatra da neki UFO možda dolaze iz našeg Sunčevog sistema - posebno sa Titana. "Susreti su u NASAI bili poznati, ali niko nije govorio o tome do sada."

"... sve Apollo i Gemini letove su pratili, na udaljenosti a ponekad i prilično blizu, svemirska vozila vanzemaljskog porekla, leteći diskovi, ili UFO-i. Svaki put se desilo, da astronauti obaveste kontrolu misije, koja onda naredi apsolutno cutanje."

PILOT WALTER SCHIRRA

Walter Shirra koji je bio u Mercury 8 bio je prvi astronaut koji je upotrebio šifru "Santa Claus" da bi prijavio prisutnost letećeg diska pored kapsule. Međutim, njegove izjave su jedva zapažene u široj javnosti.

JAMES LOVELL

Bilo je malo drugačije kada je James Lovell koji se nalazio u komandnom modulu Apolla 8 izašao iza Meseca i rekao svima da ga čuju: "Budite obavesteni da je ovde Santa Claus". Iako je to bilo na Badnje vece 1968. mnogi ljudi su shvatili skriveno značenje u tim rečima.

SCOTT CARPENTER

NASA je možda civilna organizacija, ali mnoge od njenih programa finansiraju se iz budžeta za odbranu i većina astronauta je podložna vojnim sigurnosnim pravilima. Bez obzira što "National Security Agency" snima sve video- i verovatno radio komunikacije. Imamo izjave Otta Bindera, Dr. Garry Handersona i Mauricea Chatelaina da su astronauti pod strogom zabranom rasprava o njihovim susretima sa UFO-ima. I Gordon Cooper je svjedočio pred zajednicom Ujedinjenih Nacija da je jedan astronaut video UFO na Zemlji. Ali, ovo nikada nije dato u javnost.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pet Feb 15, 2013 1:57 am

To svako mora da odgovori za sebe...

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Patko taj Čet Feb 14, 2013 12:04 am

Gretta pa verujes li ti da su ovo svemirske letilice UFO??

Patko

Broj poruka : 713
Datum upisa : 07.02.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 10:38 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: