PLAVI FORUM

Želim naučiti pevati

Ići dole

Želim naučiti pevati

Počalji od Brega taj Ned Maj 13, 2018 1:19 am

Pozdrav svima! Imam 16 god. Zovem se Stefan
Pevam u horu, idem u nižu muzičku za klavir 4 razred (bio sam lenj, trebao sam je do sad završiti, sviram od 12god) ali spremam se da je završim i nisam lenj kao pre, pošto sve sam stariji to valjda dobijamo svoje obaveze.
U horu pevam baritona/bas ali realno mogu i sopran Very Happy To je što se tiče mog nekakvog muzičkog iskustva
Volim pevati ex/yu i izvorne srpske Smile
I da ako se pitate što ovako kasno postavljam ovu objavu jeste što je bila evrovizija pa sam gledao, a i slučajno sam naišao na ovaj forum, stvarno bih voleo da se pridružim ovoj zajednici...
Brega

Strelac Broj poruka : 14
Datum upisa : 13.05.2018
Godina : 16

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Želim naučiti pevati

Počalji od Brega taj Ned Maj 13, 2018 1:45 am

Zaboravio sam da napomenem da sam vanrednan učenik što se tiče klavira ali to sad nije bitno, jednostavno mi se ovo veče ne spava ne mogu da dočekam odgovor Very Happy Laku noć!
Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Ned Maj 13, 2018 1:27 pm

Zdravo, dobrodosao na forum. cheers
Na zalost, vidim da nisi procitao pravila, pa si otvorio tvoju temu bilo gde. Na naslovnoj strani se veoma jasno vidi tema: "Prijava za nove ucenike". Nadam se da ces uspeti da nadjes svoju temu gde sam je premestila.

Meni je svejedno kada ti pises, to je tvoja licna stvar. Ono sto me interesuje je postovanje forumskih pravila, molim te da ih procitas ovde i da napises, da li si spreman da ih se drzis: http://plavi.bigforumpro.com/t172-obavezno-procitati-pravila#8086
Veoma rigorozno insistiram na drzanju tih pravila, jer zivim u Austriji i radim po nemackom sistemu discipline. Za Balkansku neozbiljnost i pristup "lako cemo", nemam ni trunke razumevanja. Ti vidi da li mozes i zelis da radis po tim pravilima. Moj cilj je da ucenici zaista nesto nauce, a ne da se povremeno zezam na forumu.

Moji ucenici na forumu su iskljucivo oni koji su talentovani i redovni u javljanju. Nemam ni vremena, ni volje da svoje dragoceno vrame bacam na osobe koje jednom mesecno posecuju forum ili stalno izmisljaju neka izvinjenja. Tako da budi spreman na ozbiljan rad ukoliko te primim na forum.

To sto pises da mozes da pevas sopran je zbog toga sto si u pubertetu. Muskarci se u ozbiljnim muzickim skolama primaju tek od 21. godine da uce pevanje, zato sto je tada kod vecine zavrsen pubertet i prelom glasa. Ne razumem kako pevas u horu u ovim godinama, ali to sigurno nece da ti steti.

Posalji mi jedan snimak tvog pevanja bez ikakvih efekata, da cujem kvalitet tvog glasa. Postavi samo link na forum.

Vaga Broj poruka : 10614
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 99

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brega taj Ned Maj 13, 2018 2:10 pm

Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brega taj Ned Maj 13, 2018 3:38 pm

Postovana Gretta,
sto se tice pravila ne vidim nista tesko, verujte mi da je moja mama strozija od vas, kada vidite da ona uzme oklagiju nema vam spasa Smile
Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Ned Maj 13, 2018 10:06 pm

Haha, nemoj da se prevaris, nisam ni ja mnogo bolja. Smile

Sto se tice snimka, hvala na tome. Brine me tvoj "horski" nacin pevanja koji je po malo unakazio tehniku normalnog pevanja. Ovako zvuci kao nesto izmedju opere i mjuzikla. Jednom recju, tehnika je veoma losa. Da li ce to moci da se popravi, tek cemo da vidimo. Po pitanju glasa, ima materijala sa kojim moze da se radi, intonaciju drzis, tako da mozemo da pokusamo. Prvih mesec dana su probni i ti ostajes u ovom delu za prijavu. Posle toga imamo ispit, gde ce komisija da napise svoje misljenje o tvom pevanju i onda odlucujemo o konacnom primanju u skolu. Ako budes primljen, dolazis u "Ucionice" na peti stepen (narandzasta boja), vrednim radom mozes da se popnes i do prvog stepena.

Interesuje me da li pusis i da li pijes alkohol, ako da, koliko cesto.
Potrebno je da znas sta se dogadja u tvom telu kada pevas, zato pogledaj ovo: http://plavi.bigforumpro.com/t593-03-kako-izgledaju-glasne-zice-prilikom-pevanja
Takodje pogledaj i ovo: http://plavi.bigforumpro.com/t544-02-kako-se-peva

Za pocetak uradi ove tehnicke vezbe i posalji mi njihov snimak:
1) Otpevaj celu skalu na visini koja ti odgovara.
2) Otpevaj trozvuk C-E-G tako da svaka nota ima duzinu od dve cele note. Tom prilikom glas ne sme da postane tisi, ni jaci i ne sme da ti opadne intonacija.
3) Ponovi vezbu broj 2), samo ovaj put pevaj sto tise mozes.
4) Note za pesmu koju cemo da radimo cu da ti posaljem na PM, jer ne stavljam note na forum zbog onih koji samo uzimaju note, a ne ucestvuju u radu foruma. Svoj snimak stavi normalno na tvoju temu na forumu, kao ovaj prosli, vidi da stavis neku sliku koja odgovara pesmi.
5) Muzicku pozadinu mozes da sviras sam, posalji snimak sa muzikom, ali pazi da ti glas nije pretih ili prejak u odnosu na muziku.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brega taj Ned Maj 13, 2018 10:50 pm

Postovana Gretta,
zadaci ce biti ispunjeni, a sto se tice horskog pevanja to je zato sto ipak ta peva se malo peva horski, koliko ja cujem, mogu ja i neku exyu otpevati ako zelite da cujete, zadatak cu sutra izvrsiti...
Niti pusim, niti pijem, pa mama bi me ubila Very Happy
Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brega taj Pon Maj 14, 2018 7:41 pm

Postovana Gretta,

Bio sam ceo dan u skoli pre sat sam stigao, na ovom linku se nalaze skale i trozvuci:
https://youtu.be/iuw7VvQfsuQ

Sad cu i pesmu, imam tehnickih problema
Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brega taj Pon Maj 14, 2018 9:35 pm

Link pesme kad bi ove ruže male:
https://m.youtube.com/watch?v=m2kcIiXaKEs
Znači strašno je, ja bih voleo da ne otvarate, em falsiras, em u jednom delu nemam vazduha, visoko mi je, takođe kijam ceo dan
Znači strašno je Sad
Ja bih vas molio da ne odustanete od mene
Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brega taj Pon Maj 14, 2018 10:18 pm

Želeo bih, ako dozvoljavate da opet probam, sa drugom matricom, sutra ujutru bih vam poslao link
Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Uto Maj 15, 2018 1:47 am

Brega ::Postovana Gretta,
zadaci ce biti ispunjeni, a sto se tice horskog pevanja to je zato sto ipak ta peva se malo peva horski, koliko ja cujem, mogu ja i neku exyu otpevati ako zelite da cujete, zadatak cu sutra izvrsiti...
Niti pusim, niti pijem, pa mama bi me ubila Very Happy

Nisu svi tako poslusni momci kao ti. Veruj mi da je za tvoje zdravlje dobro da ne pijes i ne pusis. Znam koliki moze da bude grupni pritisak, ali to samo govori o tvom jakom karakteru. Svaka cast za to! cheers

Brega ::Postovana Gretta,

Bio sam ceo dan u skoli pre sat sam stigao, na ovom linku se nalaze skale i trozvuci:
https://youtu.be/iuw7VvQfsuQ

Sad cu i pesmu, imam tehnickih problema

Ne shvatam zbog cega juris da saljes snimke. Nema potrebe da saljes jedan po jedan, nego posalji sve uradjene zadatke odjednom.

Brega ::Link pesme kad bi ove ruže male:
https://m.youtube.com/watch?v=m2kcIiXaKEs
Znači strašno je, ja bih voleo da ne otvarate, em falsiras, em u jednom delu nemam vazduha, visoko mi je, takođe kijam ceo dan
Znači strašno je Sad
Ja bih vas molio da ne odustanete od mene

Interesuje me, sta ti ovo znaci: "Znači, strasno je...."
Ako mislis da nesto nije kako treba, zasto mi onda saljes takav snimak? I ponovo pitanje, zasto zuris kao bez glave da saljes snimak. Valjda treba prvo neko vreme da uvezbas pesmu da bar tebi zvuci kako treba. Imas nekoliko dana vremena da dobro uvezbas pesmu, pa onda mozemo da radimo na njoj. Pravila su javljanje bar jednom nedeljno na forumu. To znaci da mozes da se javis posle tri ili posle pet ili posle sedam dana, zavisi koliko ti treba da uvezbas zadatak. Ne zelim da slusam i da gledam lose snimke, zato nema smisla da saljes nesto za sta mislis da je lose. Dopada mi se slika koju si stavio za vezbe, bas lepo odgovara tome.

Snimak nije strasan, svaki pocetak je tezak. Nemoj toliko da padas u fras, tako ne moze da se radi. Da si savrsen, ja ti ne bih trebala. Ne zelim da moji ucenici imaju stres kada rade zadatak, a ti si u stresu i bezglav, a to utice na kvalitet tvog pevanja, bez obzira na intonaciju. Nervozno pevas, a to ti snizava kvalitet. Matrica ti je previsoka, nadji neku nizu, ova nije pogodna za tvoj glas.

Za tehnicke vezbe ti je muzika prejaka, treba da je tisa. Pazi kod 7. i 8. tona skale da pevas tacno. Kod trozvuka si pevao duzinu jedne cele note, ja sam napisala, duzinu 2 cele note. Ne mozes da imas dovoljno vazduha za pevanje kada si nervozan. Moras obavezno da smiris zivce. Moguce je da imas tremu zbog snimanja, ali to je sasvim normalno, svi ucenici imaju tremu. Stvar je u tome da sve sto sam ti napisala vezbas dok nisi zadovoljan sa time, tek onda saljes snimak, a ne pokusavas na srecu da sve uradis pravilno odjednom. Kod tihog pevanja gubis intonaciju. Radije tise sviraj, a tvoj glas treba da je jaci kod tehnickih vezbi. Pokusaj jos jednom iste vezbe (skalu i trozvuke).

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brega taj Uto Maj 15, 2018 7:30 am

Poštovana Gretta,
hvala na razumevanju i na odgovoru
Ovaj put neću žuriti i više cu uvežbati pesmu, nikad je u životu nisam čuo, nemam vazduha za 2 cela tona i to takođe moram vežbati, a intonaciju ja ubodem ako nije previsoka ali onda posle 1 sec glas počinje da mi drhti to jest onako prekida se ne mogu da držim ton, ali jedno znam da imam sluh i čujem kad nešto nije dobro, valjda je to dobra stvar Very Happy
Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brega taj Uto Maj 15, 2018 7:22 pm

Poštovana Gretta,
link pesme kad bi ove ruze male se nalazi na linku:
https://youtu.be/vGH58K_qztA
Imam pitanja sa cijeg teksta da pevam, to jest koliko strofa da otpevam, od kojeg izvodjaca ako mi mozete reci posto svi drugacije pevaju....
Ovoj snimak nije naravno maksimalno od mene, ali zelim odma da ispravljam na pocetku pogresno Very Happy
Ja sam pravio matricu u Guitar Pro, Violina + klavir Smile
Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Čet Maj 17, 2018 1:53 am

Brega ::Poštovana Gretta,
link pesme kad bi ove ruze male se nalazi na linku:
https://youtu.be/vGH58K_qztA
Imam pitanja sa cijeg teksta da pevam, to jest koliko strofa da otpevam, od kojeg izvodjaca ako mi mozete reci posto svi drugacije pevaju....
Ovoj snimak nije naravno maksimalno od mene, ali zelim odma da ispravljam na pocetku pogresno Very Happy
Ja sam pravio matricu u Guitar Pro, Violina + klavir Smile

Ti pevas note tacno, ali nacin na koji ih pevas mi dize kosu na glavi. Jedan deo pevas normalno, a samo po neki ton pevas "horski", tako da zvuci kao mjuzikl. Taj nacin pevanja mozes da zadrzis za hor, ali za solo pevanje, to ne dolazi u obzir. Molim te, pazi da SVE tonove pevas na isti nacin. Na primer, pocetak je dobro otpevan, a onda kod.... posto ne znas da izvuces ton kako treba, ti pocinjes sa kvazi-operskim pevanjem. Matrica ne valja, stalno ispadas iz ritma. Pokusaj sa ovom matricom: https://www.videoland.top/?id=R3xvGfY3vzw

Gde su tehnicke vezbe, koje sam ti rekla da ponovis? Nemoj da trcis da svaki dan postavljas video, NAUČI prvo pesmu da je pravilno pevas. Pesma mora da tece, a ne da jedan ton zvuci ovako, a drugi onako. Svi tonovi MORAJU da su istog kvaliteta. Ako mislis da je ovaj snimak maksimalno od tebe, onda bolje pocni da ucis neki zanat. Stvar je u tome da ti samo prepevavas pesme, a da ih ne vezbas. Pesma se vezba tako sto pevas jedan po jedan deo, dok ne postignes isti kvalitet kao kod ostalih delova. Ritam mora da je pravilan, a ne da stalno ispadas iz ritma. Da li se raspevavas pre pocetka vezbe ili odmah pocinjes da pevas pesmu?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brega taj Pon Maj 21, 2018 11:52 pm

Ja bih da se odjavim to jest. mozete obrisati temu, ne mogu da nastavim sa saradnjom zbog nekih svojih razloga!
Verovatno bih dosta naucio, hvala na izdvojenom vremenu!
Jedan od razloga je i sto sam dobio neku alergiju pa moram da se lecim...
Pozdrav!
Brega

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Sre Maj 23, 2018 12:04 am

U redu.