PLAVI FORUM

Voleo bih i želim

Ići dole

Voleo bih i želim

Počalji od mimoko taj Pet Avg 24, 2018 2:11 pm

Poštovana profesorko,

Moje ime je Dejan Jovanović. Imam 42 godine i živim u Beogradu.
Od davnina želim da naučim da sviram klavir. Ovih dana sam skupio hrabrosti i kupio CASIO klavijature pa kud puklo da puklo.
Što se znanja teorije muzike mislim da je najbolje da kažem da sam neuk. Možda i znam neke osnove koje sam sam stekao dugi niz godina povremeno se interesujući za sviranje gitare.
Verovatno sam jedan od starijih učenika ali sam spreman da revnosno učim.
Slediću Vaša uputstva i pridržavati se pravila sve u cilju da i sebi i Vama olakšam posao i sebi priuštim zadovljstvo sviranja klavira.

Sa nestrpljenjem očekujem prva uputstva.

S poštovanjem,

Dejan Jovanović

1) Da li posedujete instrument i koje je marke? -- CASIO CTK 1300
2) Da li imate neko muzicko obrazovanje ili iskustvo? -- NEMAM MUZIČKO OBRAZOVANJE
3) Da li znate da citate note i u kom kljucu? -- NE
4) Koliko godina imate? -- 42 godine
5) Koju muziku zelite da svirate? -- KLASIKA, možda i neki JAZZ
mimoko

Ribe Broj poruka : 2
Datum upisa : 24.08.2018
Godina : 42

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Voleo bih i želim

Počalji od Gretta taj Sub Avg 25, 2018 1:22 am

mimoko ::Poštovana profesorko,

Moje ime je Dejan Jovanović. Imam 42 godine i živim u Beogradu.
Od davnina želim da naučim da sviram klavir. Ovih dana sam skupio hrabrosti i kupio CASIO klavijature pa kud puklo da puklo.
Što se znanja teorije muzike mislim da je najbolje da kažem da sam neuk. Možda i znam neke osnove koje sam sam stekao dugi niz godina povremeno se interesujući za sviranje gitare.
Verovatno sam jedan od starijih učenika ali sam spreman da revnosno učim.
Slediću Vaša uputstva i pridržavati se pravila sve u cilju da i sebi i Vama olakšam posao i sebi priuštim zadovljstvo sviranja klavira.

Sa nestrpljenjem očekujem prva uputstva.

S poštovanjem,

Dejan Jovanović

1) Da li posedujete instrument i koje je marke? -- CASIO CTK 1300
2) Da li imate neko muzicko obrazovanje ili iskustvo? -- NEMAM MUZIČKO OBRAZOVANJE
3) Da li znate da citate note i u kom kljucu? -- NE
4) Koliko godina imate? -- 42 godine
5) Koju muziku zelite da svirate? -- KLASIKA, možda i neki JAZZ

Hej, zdravo, dobrodosao! cheers

Posebno me raduje kada mi se jave stariji ucenici, jer sa njima imam najmanje glavobolje. Znaju sta hoce i poseduju vecu dozu ozbiljnosti i odgovornosti, tako da si se se nasao na pravom mestu! Ja sam takodje rodjena Beogradjanka, sa Vracara, ali zivim u Becu. U kom delu grada se ti nalazis?

Hvala ti za odgovore, sada imam sliku o tome sta treba da radimo. Naravno, pocinjemo od pocetka, a to je ucenje nota. Kao sto se ovim putem sporazumevamo pisanjem slova, u muzici treba da se sporazumevamo citanjem nota. Dakle, potrebno ti je malo strpljenja, ali izdrzi, isplati se. Medjutim, jos pre ucenja nota, izuzetno je vazno kako sedis za klavijaturom. Muzika nije samo estetika za usi, nego je i estetika za oci. Osim toga, mozes da dobijes bolove u ledjima i rukama, ako sedis nepravilno. Treba ti tvrda stolica bez naslona za ruke i stalak za sintisajzer. Ako nemas stalak, stavi ga na neki visi sto ili na daske. Ne mozes da sedis u fotelji sa sintisajzerom na nogama, to ne dolazi u obzir. Da bi se snasao u ovim uputstvima, sknini ovu knjigu: http://plavi.bigforumpro.com/t220-02-muzika-komplet-knjiga-osnove-muzicke-teorije#11527 Tu pogledaj celu knjigu, posebno poglavlje broj 10.

Posle toga, skini ovu knjigu: http://plavi.bigforumpro.com/t220-02-muzika-komplet-knjiga-osnove-muzicke-teorije#10905
Tu pogledaj vezbe za note C i D. Uradi ih na klavijaturi, snimi i posalji mi snimak ovde (stavi samo link na Youtube). Kada vezbamo, treba da koristis uvek samo registar za klavir ili piano, kako je vec obelezeno kod tebe.

Ako imas neko pitanje, postavi ga slobodno, pre nego sto nesto uradis ili naucis pogresno, jer onda ispravljanje ide tesko i ja nemam volje da se gnjavim sa time. Molim te, radi tacno po uputstvima koje ti dajem, nemoj sam da eksperimentises nesto, jer ce nam to samo oduzeti vreme. I jos nesto, veoma puno polazem na redovan kontakt sa ucenikom, jer je to vazno za brzi napredak. To znaci, najmanje jednom nedeljno treba da se javis sa uradjenim zadatkom. Ako si sprecen zbog bolesti, posla ili neceg treceg, molim te, javi se da ne moram da ludujem i besnim. ;-)

Jos jednom te srdacno pozdravljam i radujem se sto zelis da nam se pridruzis. Very Happy

Vaga Broj poruka : 10769
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 99

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimoko taj Sub Avg 25, 2018 9:39 am

Zdravo i hvala na prijatnoj dobrodošlici.
Ja sam na potezu od Hrama Svetog Save ka Autokomandi.

Knjige upravo downloadujem i u toku dana ću ih pregledati i staviti akcenat na ono što ste pomenuli u obraćanju.
Video sa urađenim vežbanjima ću postaviti ovog vikenda. Koliko sam razumeo postoji neki youtube kanal na koji se postavljaju snimci ili postavljam na svoj youtube kanal a samo šaljem link ( putanju ) ka tom videu?

Iz ličnog iskustva koje imam a tiče se sticanja novih znanja, u potpunosti se slažem sa Vama da je u ovom slučaju redovan kontakt veoma bitan i jedini ispravan način za napredovanje. Dinamika koja mislim da će mi odgovarati, bar za sada, je 2 zadatka nedeljno. Sve preko toga kao početniku bi bilo previše. Nadam se da se slažete. Ja ću se truditi da kontaktiramo što češće i neću se ustručavati da Vas pitam za objašnjenje ako mi nešto nije jasno.

Uzgred, kupio sam stalak za klavijaturu, nabavio drvenu stolicu bez naslona i samo još da osmislim kako da postavim telefon za snimanje videa i krećem u avanturu.

Hvala još jednom na Vašoj predanosti i volji.
mimoko

Ribe Broj poruka : 2
Datum upisa : 24.08.2018
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Ned Avg 26, 2018 12:11 am

Znaci nisi daleko od mog kraja, ja sam sa Cubure, kod gradica Pejtona, ali to je bilo pre milion godina, haha.

Snimke postavljas na svoj Youtube kanal i ostavljas ga otvorenim za javnost. Ovde stavis samo link. Vidi kako to rade u ucionicama. Pazi da ne postavljas onaj uzduzni snimak sa telefona, nego treba da ima normalan format, kao kod drugih ucenika.

Sasvim je dovoljno da se javis jednom nedeljno, nemoj da pravis sebi stres. Koliko zadataka cemo da uradimo, zavisi od drugih faktora, verovatno ce morati po nesto da se popravi, pa ce zadatak da uzme vise vremena od nedelju dana. Tako da nemoj da brojis dane po pitanju zadatka, ucenje treba da bude zadovoljstvo i radost kako tebi, tako i meni. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pon Sep 03, 2018 2:18 pm

Proslo je vise od nedelju dana od tvog zadnjeg javljanja.
Ocekivala sam malo vise ozbiljnosti, pogotovo na pocetku.
Petog septembra trajno zakljucavam temu, ako se dotle ne javis.

GRETTA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pet Sep 07, 2018 7:02 pm

TEMA SE TRAJNO ZAKLJUCAVA ZBOG NEOZBILJNOSTI UCENIKA

GRETTA